top of page
bříza3.jpg

Nabízím

Jsem připravena svým vzděláním, pracovním zaměřením, ale hlavně 30letými zkušenostmi s tématy smrti a umírání být vaší oporou při vaší namáhavé cestě truchlením nad ztrátou blízkého člověka. Pomohu vyřídit záležitosti s úmrtím vašeho blízkého, připravíme společně smuteční rozloučení s obřadem dle vašeho přání, nebo jen pouhou bezobřadní kremaci a následné společné setkání například při ukládání urny s příbuznými a přáteli. 

S čím k Vám přicházím

Prožíváte smutek a bolest, protože Vám zemřel blízký člověk? Truchlíte a nejste si jisti, že vaše pocity a emoční reakce jsou normální? Uplynula od smrti Vašeho blízkého už delší doba a vy máte pocit, že se s jeho odchodem nemůžete stále smířit? Nabízím Vám bezpečné prostředí, nehodnotící a lidský empatický přístup. Budeme se společně snažit porozumět vašim pocitům které máte na vaší životní cestě kterou procházíte, vašemu trápení a bolesti ze ztráty blízké osoby. Budeme společně hledat schůdnou cestu, kterou bez bolesti na srdci budete kráčet dál bez svého blízkého, který zemřel.

Nejen při úmrtí blízkého můžeme být spolu v kontaktu, jsem tu pro vás i v případě, pokud váš blízký vážně onemocněl a úmrtí očekáváte. I v takovém případě můžete mít potřebu získat odpovědi na různé otázky, které vás v souvislosti s umíráním a smrtí napadají a nevíte, kde a koho se zeptat. Nebo potřebujete dostat informace o zařízení pohřbu, o možnostech, jak by smuteční rozloučení mohlo vypadat, či poradit, jak a kde připravit rozloučení se zemřelým, či zajistit uložení urny.

Většina z nás potřebuje mít na blízku někoho, komu se může v případě potřeby vypovídat, postěžovat si, vyplakat se nebo se i s něčím pochlubit. Mít svou vrbu, někoho, komu můžeme nezištně důvěřovat, komu se nemusíme bát vyříkat i naše nahněvané a agresivní emoce – prostě se vykřičet. Dnešní doba nám bohužel nabízí jiné prostředí………většinou se totiž před svým okolím snažíme stavět jako ten, který dokáže vše v poklidu zvládnout, jako někdo, kdo je nad věcí. Jako bychom se báli ukázat, že nejsme tak dokonalí, že máme potřebu požádat o pomoc, že můžeme bez studu říct, nezvládám svou bolest, jsem bezradný. Nejsme na světě jen proto, abychom svému okolí ukazovali, že jsme ti nejlepší a nejchytřejší. Naučme se, nestydět se požádat o pomoc, když cítíme, že na něco nestačíme. 

bottom of page